İade ve Değişim Şartları Nelerdir?

 

Satın aldığınız ürünü kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde webdensiparis.com'un mail adresine mail atılarak veya iade talebi oluşturarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade veya değişim yapabilirsiniz.    

 

1- Kargo ile gönderilen ürünlerde hasar çıkması durumunda kargodan hasar tespit tutanağı alınmadan iade ve değişim yapılamamaktadır.


2- İade veya değişimi yapılacak ürün/ürünlerin orjinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.


3- Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (tıraş makinesi, epilatör, saç düzleştiricisi vb.) ürünlerin iadesi ve değişimi yapılamamaktadır.


4- Satın alınan ürünlerin yetkili servis veya müşteri tarafından kurulumlarının yapılması ile ürünler 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle kurulumu yapılmış olan ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.


İade İşlemlerinde Ücret Geri Ödemesi

 

1- İade edilen ürünlerin tarafımıza sözleşmeli kargo ile gönderilmesini kabul etmekteyiz.Sözleşmesiz kargo firmasıyla gönderilen iade ürünlerin ücretleri kesinlikle geri ödenmez.


2- Gönderdiğiniz ürünlerin, webdensiparis.com tarafından iade işlemi onaylandığı taktirde 7 iş günü içerisinde ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir.


3- Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.


4- Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker.